Menu

Z pamiętnika motocyklisty

Świat oczami motocyklisty.

Czas na zmiany!

blackdeathangel

Nadszedł dzień, który pojawia się u prawie każdego motocyklisty. Dzień, w którym po kolejnej przejażdżce na swojej maszynie mówisz: Brakuje mi mocy!

Ten dzień naszedł u mnie jakoś ponad miesiąc temu, kiedy jadąc trasą, nie mogłem wyprzedzić samochodu przede mną i pomimo tego, że moja czarna honda mnie jeszcze nie zawiodła, przy jej niespełna 15KM, nie rozpędzi się do większej prędkości jak 120km/h. Nie muszę chyba dodawać, że wyprzedzanie też nie należy do dynamicznych czynności?

 

Tak więc przeglądając kolejne ogłoszenia w sieci, oglądając kolejne motocykle w opłakanym stanie, które aż proszą się o zezłomowanie, dodałem posta na jednej z grup motocyklowych zrzeszających Śląskich motocyklistów. Wyszedłem z założenia, że może ktoś akurat będzie chciał sprzedać swój motocykl, a od kogo lepiej kupić jak nie od motocyklisty?

Na odzew długo nie musiałem czekać i tak się akurat złożyło, że pierwsza odpowiedź była najlepsza. Może nie pod względem cenowym, bo propozycje względem ceny były lepsze, jednak sam motocykl.. No nie mogę powiedzieć, bo był w stanie niemal idealnym. Rama cała i prosta, plastiki nie były ani pęknięte, ani spawane. Przyzwoity przebieg, kondycja silnika, magia!

Kupiłem! Honda CBR 600 F4

Oczywiście jak na złość, akurat w ten dzień musiało lać i nie mogło obyć się bez przygód.

W motocyklu zamontowana jest słabej jakości pompa paliwa, której zdarzy się przyciąć. Mała prędkość dostosowana do warunków i możliwe że deszcz, sprawiły że zacięła się kilka razy. Przez kilkanaście prób uruchomienia padł akumulator - po prostu świetnie.
Koniec końców odpaliliśmy na pych.

Sytuacja powtórzyła się jeszcze kilkukrotnie. Na szczęście po wyjechaniu na ekspresówkę, sam dojazd do domu obył się bez problemów.

Chciałbym w tym miejscu gorąco podziękować (jak się okazało motocykliście), który zatrzymał się i proponował pomoc. Na motocyklową brać zawsze można liczyć ;)
32458514_1790398824353105_2535186815346802688_nfot. poprzedni właściciel ;p

© Z pamiętnika motocyklisty
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci